loading

GÜVENLİK VE RUH DİNGİNLİĞİ.

Neden kumaş tavanlı bir otomobil hard top tavanlı bir otomobilin güvenlik özelliklerine sahip olmasın? Yapısal mühendislikteki gelişmeler, yüksek gergili malzemeler ve dahili takla koruma barları soruyu cevaplıyor.

Yeni Opel Cascada – Derinlemesine güç

Derinlemesine güç

Yeni Opel Cascada, ekstra çapraz gövde koruma barları ile güçlendirilen sert bir güvenlik hücresi ile sizi çevreliyor. Buna çarpışma anındaki enerjiyi emen güvenlik önlemlerini de ekleyebilirsiniz. Zarif ön cam sütunları preslenerek sertleştirildi ve yüksek gerilim seviyelerine sahip güçlendirilmiş çelik barlar kapıların altına kadar uzanıyor. Bunlara dahil çapraz koruma barları, içeriye olan bükülmeleri önlüyor.

Arkada ise takla koruma barları, arka yapının en güçlü bölgesine inşa edildi. Normalde gözle görülmeyen bu barlar, ihtiyaç halinde hava yastığı sensörleri tarafından tetiklenerek göz kırpmaktan daha hızlı bir şekilde açılıyor.

Yeni Opel Cascada - Rafine pasif güvenlik

Rafine pasif güvenlik

Büyük yan hava yastıkları ve tam boy ön hava yastıkları Yeni Opel Cascada ile standart. Maksimum koruma sunması için diğer tüm güvenlik sistemleriyle işbirliği içinde çalışıyor.

Diğer önlemler arasında piroteknik olarak devreye giren ve sizi en ideal koruma pozisyonunda güven içinde tutan çift gergili emniyet kemerleri bulunuyor. Koltuk çerçeveleri ve sabitleme noktaları, Opel’in başarısı kanıtlanmış aktif koltuk kafalıkları gibi güvenlikte de önemli bir rol oynuyor. Bu koltuk kafalıkları kaza esnasında yukarı ve öne hareket ederek boyun yaralanmalarının önüne geçiyor. Diğer bir koruma sistemi olan Katlanabilir Pedal Sistemi, çarpışma esnasında pedalları katlayarak ayak ve bacak yaralanmalarını önlüyor.

Hırsızlık koruması

Yeni Opel Cascada’nın alarm sistemi her alanda koruma sağlaması için tasarlandı. Araca herhangi bir izinsiz giriş, farların yanıp sönmesine ve alarmın devreye girmesi ile sonuçlanıyor. Sistem, kendi yedek güç kaynağına sahip ve jantlar ve parçalar gibi bileşenler de dahil olmak üzere aracın tamamını koruyor.

Resimlerde opsiyonel ekipmanlar görülebilir.
Sayfanın başına dön