loading

KUMAŞ TAVAN TEKNOLOJİSİ.

Kumaş bir tavanı sabitleme çalışmaları çoktan geçmişte kaldı. Ancak Opel Cascada’da kullanılan ileri mühendislik ve üstün kaliteli premium malzemeler açık hava sürüş keyfini ve pratikliğini bir adım öteye taşıyor.

Opel Cascada – 17 saniyede gün ışığı

17 saniyede gün ışığı

Aerodinamik olarak pürüzsüz ve rafine kumaş tavan Opel Cascada’nın sütunsuz stiline kusursuz bir uyum sağlıyor. Premium kaliteye sahip kumaş tavan ısıtmalı bir arka cama sahip ve indirildiğinde pürüzsüz hatlara sahip gövdenin içinde tamamen gözden kayboluyor.

İşleyişi ise son derece basit. Araç içindeki tuşu alt orta konsolda, elinizin hemen altında bulunuyor. Bu sayede tavanı açmak veya kapatmak için dikkatinizin dağılmasına gerek yok. Araç dışında ise içinde olduğu kadar basit. Anahtar üzerindeki tavan tuşu tüm Cascada modellerinde standart olarak sunuluyor.

Tavanı açmak 17, kapatmak ise sadece 19 saniye sürüyor. Üstelik araç 50 km/saat hıza kadar seyir halinde olsa dahi tavan açılıp kapatılabiliyor. Tüm pencereler, elektrikli tavan tuşuna entegre 4 pencere tuşuyla açılıp kapatılabiliyor.

Yeni Opel Cascada – En acımasız koşullarda test edildi

En acımasız koşullarda test edildi

Tavanın elektrohidrolik mekanizması, 10 yıl boyunca günde 4 kez kullanılmaya eşdeğer olan 15.000 defa test edildi. Kumaş tavan, ayrıca, sert tavana kıyasla 100 kilogramlık bir ağırlık tasarrufu sağlıyor.

Tavan, kalitesi kanıtlanmış malzemeden üretildi. Su sızdırmıyor, yapısı bozulmuyor, ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı ve rengini yitirmeyen bir yapıya sahip.

240 km/saat hızda yapılan testler, maksimum 3 santimetrelik bir bozulma oranı gösterdi. Ayrıca standart çift katmanlı kumaş tavanın ekstrem sıcaklıklarda yapılan dünya çapındaki testleri, tüm iklim koşullarına karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor ve hardtopların aksine daha üstün bir izolasyon sunuyor.

Daha da sessiz bir sürüş keyfi istiyorsanız gürültüyü daha da azaltan ve daha iyi bir termal konfor sunan akustik kumaş tavan opsiyonu bulunuyor. Dış katman ve iç astarın arasındaki özel bir polyester örtü sayesinde kabin içindeki termal izolasyonu artırarak gürültü seviyesini üçte bir oranında düşürmeye yardımcı oluyor.

Resimlerde opsiyonel ekipmanlar görülebilir.
Sayfanın başına dön