loading

GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ SÜRÜŞÜ DE KESKİN.

Bakışların üzerinize çekildiğini hemen farkedeceksiniz. Ancak bu bakışları olağanüstü bir sürüş dinamiği ve üstün güç sunan motorlar ile birleştirdiğinizde Opel Cascada ile kusursuz bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız.

l Cascada – Olağanüstü sertlik, sıradışı sürüş dinamikleri

Olağanüstü sertlik, sıradışı sürüş dinamikleri

Mükemmel bir görünüş, en iyi sürüş dinamiklerini hak ediyor. Başarısı kanıtlanmış gelişmiş şasi mühendisliği söz konusu olduğunda Opel Cascada, HiPerStrut ön süspansiyon ve Watt’s Bağlantılı arka süspansiyona sahip. Yüksek bir eğilme mukavemetine sahip şasi ve gövde, gelişmiş süspansiyonun potansiyelinden mümkün olduğunca faydalanılmasına yardımcı oluyor.

Bu eğilme mukavemeti, karoser altı yerleştirilmiş çapraz çelik barlar ve yüksek gergili çelik çubuklar ile güçlendirilmiş dayanıklı A sütunları ile elde edildi. Olağanüstü gövde sertliği ile birlikte bu, keskin direksiyon tepkisi, pürüzsüz sürüş ve sıradışı yol tutuş için temel hazırlıyor.

HiPerStrut ön süspansiyon ile birleşen gövde sertliği, yüksek sürüş konforu, aşırı düşük gürültü, titreşim ve sertlik seviyelerinde önemli bir faktör. Bir diğer faydası ise Opel Cascada’nın herhangi bir modifikasyona gerek kalmadan 20” jantlar ile kombine edilebilmesi. Arkada ise Watt’s bağlantısı optimum doğrulukta bir yol tutuş sunuyor. Tüm bunlara FlexRide®’ı ekleyip 3 farklı sürüş modunu da hesaba kattığınızda, istediğiniz yerde istediğiniz zaman, Opel Cascada’yı istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Yeni Opel Cascada – Pürüzsüz güç, bitmek bilmeyen tork

Pürüzsüz güç, bitmek bilmeyen tork

Opel’in geçmişinden izler taşıyan otomobili Opel Cascada, doğası gereği olağanüstü ve yüksek bir performans hakediyor. Bu motor seçeneklerinin yıldızı, Opel’in gelecekteki motor ailesinin ilk üyesi olan yeni 1.6 SIDI Turbo ECOTEC®. Burada, karşılıklı konumlandırılmış iki adet denge milinin de bulunduğu gelişmiş tasarım, metalbilim ve teknoloji bir araya gelerek olağanaüstü ekonomi ile 125 kW (170 HP)’lık pürüzsüz bir güç ve 280 Nm’lik bitmek bilmeyen bir tork sunuluyor.

Bu yeni motorun geliştirilmesinde Opel mühendisleri 135 barlık iç basınca dayanabilen yeni döküm teknikleri kullandı. Bu sayede mükemmel sıkıştırma standartlarına ulaşılarak olağanüstü bir verimlilik elde edildi. Bu özellik, gelişmiş doğrudan enjeksiyon, hızlı tepkiye sahip turbo teknolojisi ve son teknoloji ürünü motor yönetimi sistemiyle birleştiğinde anlık tepki veren pürüzsüz performansta yeni standartlar ortaya çıkıyor.

Yeni Opel Cascada – Güçlü motor seçenekleri

Güçlü motor seçenekleri

Opel Cascada, 280 Nm tork değerine sahip 125 kW (170 HP) 1.6 lt. Turbo ECOTEC Direct Injection benzinli motor ile birlikte sunuluyor.

Bu motor, yüksek tepki hızına sahip 6 ileri otomatik şanzıman ile sunuluyor. Bir önceki şanzımana kıyasla daha az hareketli parçası bulunduğundan daha basit ve verimliliği daha yüksek. Sonuç olarak sadece manuel şanzımanlı sürüşün keyfini sunan değil aynı zamanda her sürüş stiline kendini adapte ederek her koşulda daha konforlu vites geçişleri sunan bir şanzıman ortaya çıkıyor.

Resimlerde opsiyonel ekipmanlar görülebilir.
Sayfanın başına dön